Ogłoszenie

Photobucket dodatki

#1 2011-01-09 11:46:13

 Uzi

Admin

32178833
Zarejestrowany: 2011-01-01
Posty: 112
Punktów :   

Krótki opis, oraz zasady gry

RLC jest grą online, działającą na zasadzie czatu z tym, że uczestnik gry występuje w postaci awatara. Wygląd awatara dostosowuje się wg własnego uznania i fantazji. Pod tym względem istnieją dosyc duże mozliwości wyboru sylwetki, rysów twarzy, fryzury, ubioru i dodatków.

Oto przykład kilku postaci na parkiecie tanecznym:

http://lh6.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TStCq2ZPqQI/AAAAAAAAAVY/-IswN2-zL68/s720/przykl.awatar.jpg


Awatar może wykonywać szereg czynności a więc można chodzić, biegać, skakać, tańczyć solo lub w parach, pływać itp. Można też oczywiście rozmawiać z innymi uczestnikami gry poprzez czat ogólny lub na zasadzie rozmowy prywatnej z tym, że dla nowych uczestników są w tym ograniczenia. O tym jednak później napiszę bo temat jest znacznie obszerniejszy. Gra jest międzynarodowa, więc spotkasz w niej ludzi z wielu krajów (dobre do szlifowania jezyków obcych), jest także spora grupa Polaków, tak że można i w ojczystym języku porozmawiać.  Ogólnie gra jest bardzo rozbudowana. Jest masa najrózniejszych miejsc począwszy od miejskich ulic, najróżniejszych lokali, klubów, sklepów, galerii artystycznych, egzotycznych plaż a skończywszy na kościołach. Nawet na cmentarz udało mi się trafić Nie wiem ile czasu trzeba żeby to wszystko zobaczyć ale na pewno bardzo dużo o ile w ogóle jest to możliwe biorąc pod uwagę, że ciągle powstają nowe rzeczy. Na początku dobrze jest skorzystać z pomocy jakiegoś bardziej doswiadczonego gracza. W ten sposób bardzo szybko nauczysz się poruszać w tym wirtualnym świecie, oraz poznasz ciekawe miejsca. Dla początkujących graczy bardzo przydatny jest też kontakt przez komunikator - np popularne Gadu Gadu z innym graczem, lub całą paczka przyjaciół uczestniczących w grze. RLC zaliczana jest do gier erotycznych, stąd też mogą w niej uczestniczyć wyłącznie osoby dorosłe. Jest to jednak cały wirtualny świat w którym można prowadzić własny biznes, spotykać się z interesującymi ludźmi, zwiedzać ciekawe miejsca a przede wszystkim świetnie się bawić. Erotyka i seks to tylko część tego świata, tak jak to ma miejsce w rzeczywistości.
Gracze dzielą się na dwie podstawowe kategorie, czyli na tzw. "zielonych" (od koloru nicka, który zawsze widoczny jest nad awatarem), oraz VIPów (nick w kolorze żółtym). Każdy nowy gracz zaczyna jako zielony i ma ograniczone funkcje w grze. Generalnie zielony może się poruszać po terenie gry dosyć swobodnie i tylko do pewnych miejsc nie ma dostepu, może rozmawiać z innymi uczestnikami gry na lokalnych czatach, oraz w opcji rozmowy prywatnej (z tym, że taką rozmowę musi w tym przypadku zainicjować osoba ze statusem VIP) Tak wygląda okno czatu:

http://lh6.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TSwfIt0nY8I/AAAAAAAAAV4/0IKZqMyoZhQ/czat%20glowny.jpg

Na dole widać przyciski kanałów a więc ten podswietlony na brązowo oznacza, że aktualnie jesteśmy na ogólnym czacie lokalnym a obok jest przycisk z nickiem osoby z którą aktualnie prowadzimy rozmowę prywatną. Swój tekst wprowadza się w okno dialogowe powyżśej i zatwierdza naciskając ENTER.

Gracz może zapraszać inne osoby do tańca w parach, oraz dodawać wybrane osoby do listy swoich przyjaciół. Można to zrobić po nakierowaniu wskażnika myszki na awatar osoby która nas interesuje i kliknięcie w niego prawym klawiszem. Otworzy się wtedy okienko dostępnych opcji.


http://lh4.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TSyZyAknYYI/AAAAAAAAAWI/mRfDdth4tIk/inicjowanie.jpg

Klikając w poszczególne funkcje widoczne w okienku możemy więc obejrzeć profil wybranej osoby, dodać ją do listy przyjaciół lub osób ignorowanych, poprosić do tańca, popraosić aby się dała potrzymać za rękę (co do tej ostatniej funkcji to nie bardzo wiem czy wiąże się to z jakąś inną akcją).

W dużym skrócie zielony może więc rozmawiać, zwiedzać i tańczyć Oczywiście w bardzo dużym skrócie bo opcji jest jednak sporo. VIPy mają natomiast pełny dostęp do wszystkich funkcji gry, więc warto się nieco postarac aby zostac jednym z nich.
Status VIPa można uzyskać w bardzo prozaiczny i przyziemny sposób, czyli trzeba go sobie kupić. Można to zrobić placąc kartą Visa (to już jest bardzo prozaiczne i raczej dla tych z zasobniejszym portfelem), ale jest też dużo ciekawszy sposób i nie wymagający wydania ani grosza. Otóż uczestnicząc w grze cały czas zarabiasz !!! W wirtualnym świecie istnieje wirtualna waluta o nazwie Rays (istnieje możliwość wymiany rays na całkiem realne dolary, ale jako początkujący gracz nie wgłebiałem się za bardzo w ten temat, więc i nie będę w tym miejscu o tym się rozpisywał). Samo zarabianie rays odbywa się automatycznie na tej zasadzie, że za zalogowanie się do gry, do swojego profilu, odwiedzanie profili innych osób, ocenę profili, zamieszczanie i ocenę zdjęć, dodanie wpisu na blogu, otrzymujesz drobne kwoty, które odkładane są na twiom osobistym koncie. Zgromadzone środki można sprawdzić w każdej chwili, wchodząc na własny profil. Zeby nie było za słodko istnieja limity dobowe, tak że płacone masz tylko za określoną ilość danych czynności w ciągu doby np za każdy oceniony profil otrzymujesz 0,10 rays ale liczone jest tylko 10 ocen w ciągu doby. Czyli gdybyś w danym dniu dokonał oceny 15 profili to i tak na twoim koncie przybędzie za to tylko 1 rays. Nie robiłem dokładnych przeliczeń ile dobowo można w ten sposób zarobić, ale z moich obserwacji wynika że jest to jakieś 5 do 10 rays. Gra jest warta świeczki, bo kiedy uzbieramy odpowiednią kwotę można sobie za to wykupic status VIPa. Co prawda wiaże się to z zastosowaniem pewnych kruczków, bo zieloni nie mogą dokonywać transakcji finansowych, ale jest to bardzo proste do ominięcia z pomocą zaawansowanego gracza. Są też inne sposoby na zdobycie rays, jednak nie będę się tu wdawał w szczegóły bo wiele zależy od inwencji i pomysłowości grającego, oraz zaprzyjaźnionych z nim osób
Reasumując można uznać, że gra jest całkowicie darmowa a nawet może przynieść całkiem realne zyski. Nie ma w niej obowiązku wnoszenia żadnych opłat.
To tyle z mojej strony jezeli chodzi o ogólny opis gry, który zrobiłem na podstawie własnych obserwacji. Bardzo mile będzie widziane kontynuowanie i rozwijanie tematu bo jeszcze bardzo dużo informacji mozna tutaj dodać. Ja natomiast skupię się teraz na samej już grze, aby w mozliwie prosty sposób wyjaśnić samą już akcję.

Po zalogowaniu się do gry zobaczysz mniej więcej taki widok (na pierwszym planie pojawi się czarna plansza zasłaniająca w wiekszej części okno gry. Można ją jednak spokojnie zamknąć odhaczając okienko aby w przyszłości ta plansza się nie pojawiała):

http://lh5.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TStGcVzoC2I/AAAAAAAAAVo/x8C2h4Ydkok/s800/okno%20glowne.jpg

Po załadowaniu się wszystkich elementów obrazu, co może chwile potrwać w zależnosci od sprawności komutera, jakiego uzywa się do gry, warto zrobić ruch do przodu (strzałka w górę na klawiaturze). Wszyscy wchodzący do danego pomieszczenia trafiają dokładnie w to samo miejsce, więc mozesz się znależć w grupce awatarów i widok będzie przesłonięty. Strzałka w dół powoduje ruch do tyłu a strzałki lewa i prawa obrót w miejscu (wyjaśniam od razu żeby nie wracać już do strzałek w dalszej części opisu).

W prawym, górnym rogu ekranu znajduje się grupa przycisków.

http://lh3.ggpht.com/_OKhSo13l8jg/TS5Lw-KVN_I/AAAAAAAAAW4/e3ThtPDX9VI/ScreenHunter_07%20Jan.%2013%2001.40.jpg
Strzałka wskazuje ikonkę koszuli, więc po kliknięciu w nią zostaniemy przeniesieni do "przebieralni". W tym miejscu można dostosować wygląd swojego awatara, oraz ubrać go według własnego uznania. Pod tym względem wybór jest dosyć spory. Po zakończeniu należy nacisnąć przycisk Save Change co spowoduje zapisanie ustawień i powrót do gry.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
ile km przejedzie golf 4 74kw www.wrestling-fun-game.pun.pl kalibracja skrzyni new holland jak zrobic macro wow warlock klimatyzacja jak działa